جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 23
کرم ضد لک خیلی قوی
» سلامت » بیماری های خطرناکی که از زیر بغل نمایان می شود – داغ ترین ها
سلامت

بیماری های خطرناکی که از زیر بغل نمایان می شود – داغ ترین ها

آبان ۱, ۱۴۰۲ 13۰35


زیر بغل یکی از حساس ترین نقاط بدن به شمار می رود که هر گونه علائمی در این ناحیه ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی در بدن باشد.

به گزارش داغ ترین ها، با تغییرات ایجاد شده در زیر بغل باید هوشیارتر شوید، بوی بد دائمی یا خارش و جوش های همراه باتوده ؛ هر کدام از اینها سعی در آگاه کردن ما از مشکلی در داخل بدن مان دارند.

زیر بغل ناحیه ای از بدن است که به دلیل غدد تعرقی نیاز به بهداشت زیادی دارد. چون موجب بوی بد میشود و چون در این ناحیه موهای زائد می روید باید مراقب بحث زیبایی هم باشیم.

شاید ممکن است ندانید اما حقیقت این است که زیربغل توانایی فرستادن پیام های هشدار سلامتی را دارد. بخصوص وقتی با عدم تعادل هورمون ها یا سلامت لنف ها مواجه هستید.

علت خطرناک بوی بد زیر بغل

بوی بد زیر بغل در بیشتر افراد رایج است و ممکن است قبلا تجربه کرده باشید. تجمع عرق زیر بغل محل مناسبی برای رشد باکتری ها که باعث بوی اسید می شود این بو به آسانی با حمام کردن روزانه و اسپری های خوشبو کننده و مامها از بین می رود.

اگرچه اگر این بو قوی و همیشگی باشد احتمال تیروئید یا تغییرات هورمونی را نشان می دهد. اگر این بو شبیه میوه گندیده یا لاک باشد ممکن است بدن افت قند داشته باشد و بوی بد همیشگی بدن ممکن نشانه دیابت هم باشد.

دلیل خارش زیر بغل

این حالت معمولا بعد از اصلاح با تیغ یا در نتیجه استفاده از خوشبو کننده ها ایجاد می شود.

اما باید هوشیار باشید که گاهی این خارش های طولانی مدت زیربغل که بالک های قرمزوسلولهای مرده همراه است نشانه رشد قارچ در این محل است. بنابراین در چنین شرایطی باید به پزشک مراجعه کنید.

جوش زیر بغل خبر از چه می دهد؟

محل گرم ومرطوب زیر بغل خطر عفونت را بالا می برد که رشد این قارچ ها باعث جوش و خارش قرمزی در این ناحیه میشود.

این عکس العملها ممکن است در نتیجه ی آلرژی و گرمای زیاد و یاسایئدگی پوست ایجاد شود.

درد زیربغل به غدد ارتباط دارد

درد در زیر بغل ممکن است ناشی از دردماهیچه ها بر اثر فعالیت های کششی باشد. معمولا در افرادی که وسایل یا وزنه های سنگین بلند می کنند ایجاد می شود .

درد در این افراد با کمی استراحت تسکین میابد. اما اگر این درد دائمی باشد و رفته رفته بیشتر شود باید با پزشک مشورت کنید. گفتنی است در برخی موارد ممکن است نشانه تورم غدد لنف یازخم در این ناحیه باشد.

توده و تورم زیربغل

توده های کوچک که در زیر بغل ایجاد میشود شبیه جوش است. وقتی که فولیکول ها مسدود می شوند و اجازه بیرون زدن و رشد مو را ندارند به وجود می آید و اندکی دردناک است.

اگر به موقع درمان نشود عفونت می کند و بجای از بین بردن موها باموچین یا مومک از روشی استفاده کنید که موها دوباره بروید. بنابر سایز و اندازه لنف ورم به سادگی از بین میرود.

در زیر بغل غدد زیادی وجود دارد که باید هنگام بیماری به ان توجه زیادی کرد چون به نوعی هشدار جدی است.

در واقع اگر لنف وتوروم برای چندین روز یا هفته زیر بغل باشد می تواند نشانه ای از عفونت وحتی سرطان باشد.

بنابراین نشانه ها را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

منبع:سرگرمی روزمنبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×