چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری در چیست؟ – داغ ترین ها
سبک زندگی

تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری در چیست؟ – داغ ترین ها

مهر ۲۶, ۱۴۰۲ 10۰36


پارسینه: تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام آن برای متقاضیان لاتاری اهمیت خاصی برخوردار است. پیش ثبت نام لاتاری اختیاری است و فقط در این مرحله باید مشخصات خود را در سیستم وارد کنید تا توسط کارشناسان بررسی شود. ولی ثبت نام قرعه‌کشی لاتاری بعد از پیش ثبت نام است و در واقع کارشناسان افرادیکه پیش نام انجام داده بودند را، در اولویت ثبت نام لاتاری قرار می دهند. بعضی از افراد نیز برای پیش ثبت نام و شرکت در لاتاری از طریق سایت‌های غیر معتبر و راهکارهای غیرقانونی اقدام به این کار می‌کنند که این کار می‌تواند به روند ثبت نام و برنده شدن در لاتاری و مراحل بعدی آن لطمه وارد کند قانونی یا غیرقانونی باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع و همچنین تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری خواهیم پرداخت.

 

لاتاری چیست؟

باید بدانید که کارت سبز سند یا مدرکی است که نشان‌دهنده اقامت دائم و قانونی فرد در کشور آمریکاست. هر فردی می‌تواند با استفاده از گرین کارت آمریکا، در کشور آمریکا زندگی کرده و مشغول کار، تحصیل و .. شود. البته برای دریافت گرین کارت راه‌های مختلفی مانند: شرایط شغلی، تحصیلی، پناهندگی، درمانی، ورزشی و … وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت در آمریکا شرکت در قرعه کشی لاتاری است.

لاتاری در لغت به معنای قرعه‌کشی بوده و درواقع یک برنامه مهاجرتی است که توسط دولت ایالات متحده برگزار می‌شود. این برنامه به تمام افراد واجد شرایط از سراسر جهان این فرصت را می‌دهد تا ویزای گرین کارت ایالات متحده را دریافت کنند. لازم به ذکر است که لاتاری هر ساله در ماه اکتبر برگزار می‌شود و متقاضیان باید تا ماه سپتامبر برای شرکت در قرعه کشی ثبت نام کنند.

این نوع قرعه‌کشی هر سال برگزار شده و افراد می‌توانند به کمک آن ویزای آمریکا را دریافت کنند. برای پیش ثبت نام لاتاری باید از شرایطی برخوردار باشید. برخی از این شرایط عبارت‌اند از:

  • متولد یک کشور واجد شرایط باشید. لیست این کشورها، برای پیش ثبت نام لاتاری هر سال توسط دولت ایالات متحده منتشر می‌شود.

  • حداقل دارای تحصیلات دبیرستان یا معادل آن باشید.

  • آمادگی این را داشته باشید که بتوانید در ایالات متحده زندگی و کار کنید.

در ادامه بیشتر به بررسی این مورد خواهیم پرداخت که چه افرادی واجد شرایط ثبت نام در لاتاری هستند.

چه کسانی می‌توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

برای اینکه بتوانید در قرعه کشی لاتاری شرکت کنید، مهم نیست که چه مهارت و تخصصی دارید. در حالت کلی باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

هر فردی با هر سنی می‌تواند در لاتاری ثبت نام کند، منتهی افراد زیر ۱۸ سال باید به‌عنوان زیر مجموعه مادر یا پدر در قرعه‌کشی شرکت کنند. تعداد فرزندان هم در این شرایط مهم نیست و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند و اگر والدین برنده گرین کارت آمریکا شوند، آن‌ها نیز گرین کارت آمریکا را دریافت خواهند کرد. کسانی هم که بالای ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند به تنهایی یک فرم ثبت نام را پر کنند.

حداقل مدرک تحصیلی که برای ثبت نام قرعه‌کشی لاتاری نیاز است، دیپلم است؛ ولی اگر دیپلم ندارید هم نگران نباشید؛ چرا که باز هم می‌توانید در قرعه‌کشی شرکت کنید. شما می‌توانید با دارا بودن از ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال اخیر، این محدودیت را از بین ببرید. البته اگر این شرایط را هم ندارید، می‌توانید به عنوان زیرمجموعه همسر یا والدین خود در قرعه‌کشی لاتاری اقدام به ثبت نام کنید.

توجه به این نکته ضروری است که افراد متاهل دوبرابر دیگران شانس برنده شدن دارند؛ چرا که می‌توان ثبت نام این قرعه‌کشی را از هر دو طرف زن و شوهر انجام داد. همچنین مدرک تحصیلی بالا شانس شما را در قرعه‌کشی افزایش نمی‌دهد؛ ولی اگر دارای مدرک تحصیلی بالایی باشید، این مورد می‌تواند به شما برای دریافت ویزا یا مصاحبه سفارت و … کمک کند.

 

پیش ثبت نام لاتاری چیست؟

در ابتدا باید بدانید که با پیش ثبت نام لاتاری هیچ تضمینی برای برنده شدن شما وجود ندارد؛ درواقع شانس برنده شدن شما را افزایش نمی‌دهد و فقط به شما این امکان را می‌دهد که قبل از شروع ثبت نام رسمی، اطلاعات خودتان را مانند: نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و تاریخ تولد، در سیستم وارد کنید تا در اولویت ثبت نام باشید. این امر یک فرآیند اختیاری است و برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به وب‌سایت لاتاری به نشانی www.cartesabz.net مراجعه کنید.

  2. دکمه “Register” یا ثبت نام لاتاری را انتخاب کنید.

  3. فرم پیش ثبت نام شامل مشخصات فردی را تکمیل کنید.

  4. پرداخت سفارش خود را انجام دهید.

  5. سپس روی دکمه “Submit” یا تکمیل سفارش کلیک کنید.

پس از اینکه پیش ثبت نام لاتاری را تکمیل کردید، یک شماره سفارش اختصاصی دریافت خواهید نمود، که از آن برای پیگیری سفارش ثبت نام خود می توانید استفاده کنید.

تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری در چیست؟

بررسی تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری

لازم به ذکر است که در پیش ثبت نام لاتاری اطلاعات توسط کارشناسان بررسی می‌شود تا در انتها همه موارد درست و اصولی انجام شود. این کار اختیاری است، ولی افرادی که آن را انجام می‌دهند، در اولویت ثبت نام خواهند بود.

همچنین پیش ثبت نام این مزایا را دارد که به متقاضیان امکان می‌دهد اطلاعات خود را وارد سیستم کنند. این کار باعث می‌شود که در زمان آن‌ها صرفه‌جویی شود. همچنین این امکان را برای افراد متقاضی فراهم می‌کند که آن‌ها بتوانند از اعلان‌های ایمیل درباره ثبت نام قرعه‌کشی مطلع شوند.

ثبت نام قرعه‌کشی لاتاری فرآیند لازم و ضروری برای شرکت در قرعه کشی لاتاری است، که انجام اصولی آن تاثیر مستقیمی بر شانس برنده شدن شما دارد. این فرآیند شامل تکمیل فرم و پرداخت هزینه ثبت نام است و به متقاضیان این فرصت را می‌دهد تا ویزای گرین کارت ایالات متحده را دریافت کنند.

 

نکات ضد کلاهبرداری برای متقاضیان پیش ثبت نام لاتاری

هنگام ورود به قرعه کشی ویزای تنوع نژادی جهت مهاجرت به آمریکا، ابتدایی‌ترین راه برای اطمینان از اینکه مورد کلاهبرداری قرار نگرفته‌اید یا ورود شما رد صلاحیت نشده است، بررسی شرکت مد نظر و مجوزهای آن و همچنین راه های ارتباط با آن است.

همچنین باید بدانید که وارد کردن اطلاعات جعلی یا اشتباه ممکن است ورود شما را رد صلاحیت کند یا حتی شما را از رفتن به ایالات متحده باز دارد. اگر به کمک نیاز دارید، مطمئن شوید که شخصی که به شما کمک می‌کند اطلاعات واقعی شما را وارد می‌کند.

از مشاوران ویزا که پیشنهاد می‌کنند با افزودن اطلاعات نادرست به درخواست شما، شانس شما را افزایش دهند، خودداری کنید. اطلاعات نادرست می‌تواند شما را رد صلاحیت کند.

همچنین از مشاوران مهاجرت که هزینه زیادی دریافت می‌کنند نیز خودداری کنید؛ زیرا آن‌ها ادعا می‌کنند که می‌توانند شانس برنده شدن شما را افزایش دهند.

تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری در چیست؟

روش ثبت نام در سایت کارت سبز لاتاری

خدمات کارت سبز شامل ویزای لاتاری، ویزای کاری آمریکا، ویزای توریستی، ویزای خانوادگی و ویزای تحصیلی و … با هزینه معقول است. در واقع سایت کارت سبز خدمات کاملی در حوزه‌های مهاجرتی، مشاوره‌های تخصصی و … به متقاضیان ارائه می‌دهد و تمام هدفی که دارد جلب رضایت شماست. شما می‌توانید درخواست خود را درباره هر کدام از خدماتی که می‌خواهید، ثبت کنید. برای این کار لازم است در سایت ثبت نام کنید و در آن صورت است که می‌توانید در پنل کاربری خود فرم‌های انواع خدمات را مشاهده کنید. پس از اینکه فرایند ثبت نام و پر کردن فرم تکمیل شد، کارشناسان فعالیت مربوط به خدمات شما را شروع می‌کنند.منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

آرین فلاح

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×