دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 15
کرم ضد لک خیلی قوی
» فرهنگ و هنر » تماشای آنلاین در پلانو: بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی! – داغ ترین ها
فرهنگ و هنر

تماشای آنلاین در پلانو: بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی! – داغ ترین ها

تیر ۱۷, ۱۴۰۲ 22۰144

دنیای مارول گویی قرار نیست در مرد عنکبوتی، هالک، آیرون‌من،  ثور، کاپتان مارول، ویژن،  و دیگر شخصیت‌های ابرقهرمانی متوقف شود و از همین رو هر چند وقت یکبار شخصیت جدیدی را به مخاطبان و علاقه‌مندانش معرفی می‌کند. سال گذشته بود که برای نخستین بار «بلک آدام» با بازی «راک» به روی پرده‌ی سینماها رفت و کلی غوغا کرد. اما گویی شخصیت‌های کامیکس پایانی ندارند و این بار مارول می‌خواهد با همکاری دو استودیوی بزرگ فیلمسازی کلمبیا و سونی پیکچرز بار دیگر شخصیت جدیدی را به مخاطبانش معرفی کند: فیلم کریون شکارچی.

فیلمی که قرار است در پاییز ۱۴۰۲ اکران شود و اخیرا در تیزر تبلیغاتی این فیلم شاهد حضور بازیگرانی همچون «راسل کرو» و «آرون جانسون» هستیم. اما پیش از آنکه توضیحاتی درباره‌ی فیلم بدهیم و درباره تماشای آنلاین و دانلود آن حرف بزنیم، بهتر است بیشتر با این شخصیت دنیای مارول آشنا شویم.

«کریون شکارچی» چگونه وارد دنیای مارول شد؟

«کریون شکارچی» برای نخستین بار در پانزدهیمن شماره مجله‌ی اسپایدرمن در سال ۱۹۶۴ به عنوان یکی از دشمنان مرد عنکبوتی معرفی شد. «کریون» در ابتدا با داستانی تحت عنوان «خطرناکترین دشمن مرد عنکبوتی» در سال ۱۹۲۴ متولد شد، مردی روس‌تبار که برای تفریح و سرگرمی به شکار مردم می‌پردازد. از همان ابتدا شخصیتی ستیزه‌جو بود و با دیگر ابرقهرمانان دنیای مارول وارد نزاع شد.

«کریون» که از دشمنان سهمناک «مرد عنکبوتی» است از دهه‌ی ۸۰ میلادی بارها سوژه‌ی داستان‌های کمیک مارول بوده و روی جلد این کتاب‌ها قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۹ این شخصیت به عنوان پنجاه و سومین شخصیت شرور در کتاب‌های کامیک شناخته شد. حتی بر اساس سرنوشت او نیز بازی‌های کامپوتری ساخته شده است.

مشخصات «کریون شکارچی»

«کریون» اصالتا روسی است و به طبقه‌ی اشرافی تعلق دارد که پیش از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ در حاکمیت بود، اما پس از انقلاب بولشویکی در این سال خانواده‌اش از روسیه می‌گریزند و ابتدا به انگلیس و سپس به آمریکا مهاجرت می‌کنند. او یک شکارچی ماهر است و در شکار حیوانات از هیچ سلاحی حتی تیر و کمان و شمشیر هم استفاده نمی‌کند و همه چیز را با دستان پر توانش انجام می‌دهد. او در مبارزاتش با حیوانات تلاش می‌کند عادلانه رفتار کند و پیش از مبارزه با حیوانات معجونی می‌نوشد که موجب افزایش قدرتش می‌شود. او توسط مردی به نام «گرگور» تربیت شده است.

سودای شکست مرد عنکبوتی

«کریون» یک برادر ناتنی دارد که از طریق او متوجه مرد عنکبوتی می‌شود و برای تنوع هم که شده تلاش می‌کند با مرد عنکبوتی مبارزه کند. او از طریق برادرش مرد عنکبوتی را به پارکی می‌کشاند. «کریون» در پارک برای مرد عنکبوتی کمین کرده و ناگهان به او حمله می‌کند و با پرتاب تیری سمی نیروی مرد عنکبوتی را کاهش می‌دهد اما موفق به کشتن او نمی‌شود. از اینجاست که او فقط یک آرزو دارد و آن شکست مرد عنکبوتی است.

آقای گلادیاتور در «کریون شکارچی»

کمپانی‌های مارول، سونی و کلمبیا برای ساخت این فیلم گویا سنگ تمام گذاشته‌اند و «راسل کرو» را به این فیلم وارد کرده‌اند. «کرو» که برنده‌ی جایزه‌ی اسکار است و در کارنامه‌اش فیلم‌هایی همچون «گلادیاتور» و «گانگستر آمریکایی» را دارد در این فیلم در نقش پدر «کریون شکارچی» ظاهر شده است.

در بخشی از تیزر منتشر شده‌ی فیلم نشان داده می‌شود که چطور پدر «کریون» شکارچی او را در مبارزه با شیری تنها می‌گذارد و به او می‌گوید که باید خودش را نجات دهد. پدرش در تربیت «کریون» نقشی کلیدی داشته و گویی پیرو نظریه‌ی داروین است: «بقای اصلح». به همین دلیل پدر کریون بشدت از آدم‌های ضعیف متنفر است و حتی دلیل مرگ مادر «کریون» را هم به ضعف نسبت می‌‌دهد. در این فیلم با «راسل کروی» دیگری مواجه هستیم که شاید در کارنامه‌ی هنری او کمتر چنین نقش‌هایی دیده ‌باشیم. مردی خبیث که رحم و مروتی در کارش نیست.

تماشای آنلاین در پلانو: بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی!

تغییر شخصیت «کریون» در فیلم

در فیلم کریون شکارچی، با کاراکتری روبرو هستیم که دچار استحاله شده و فیلمنامه‌نویسان داستان دیگری نوشته‌اند. داستانی که چندان با فضای داستانی آمده در کتاب‌ها سازگار نیست.

کار نوشتن فیلمنامه این فیلم به ریچارد ونک واگذار شد و او تصمیم گرفت تغییراتی در فیلمنامه داشته باشد. در اصل در فیلم «کریون شکارچی» اصلا حرفی از دشمن سرسخت مرد عنکبوتی به میان نمی‌آید بلکه بیشتر شاهد آن هستیم که «کریون» به شخصیتی تبدیل شده است که با خباثت پدرش مبارزه می‌کند. به همین دلیل در دیالوگی از زبان «کریون» می‌شنویم که می‌گوید: «شکار می‌کنم چون پدرم خباثت را وارد این دنیا می‌کنه و من این خباثت را از بین می‌برم.»

تماشای آنلاین در پلانو: بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی!

نقش «کریون» را چه کسی بازی می‌کند؟

«آرون تیلور جانسون» بازیگر اصالتا انگلیسی قرار است نقش «کریون» را در فیلم ایفا کند. او به دلیل حضور در فیلم‌های ابرقهرمانی همچون «انتقام‌جویان» برای بازی در این نقش انتخاب شده است. او همچنین برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب است. او در اظهار نظری درباره‌ی ایفای این نقش گفته بود: «در این فیلم «کریون» یک ضد قهرمان اما دوستدار حیوانات است و از محیط زیست حفاظت می‌کند.». اظهار نظری که شاید زیاد به مذاق دوستداران کامیک دی‌سی خوش نیامده باشد.

خون جادویی در رگ‌های «کریون»

توجه به تغییر از طریق تزریق خون در آثار مارول در یک دهه‌ی اخیر به چشم می‌خورد و نمونه‌ی بارز آن «مرد عنکبوتی؛ درون دنیای عنکبوتی» بود که در آن پسر عاشق داستان‌های اسپایدرمن با گزیده شدن توسط عنکبوت آلوده شده به مواد رادیواکتیو به یکباره قدرت‌های خاصی پیدا می‌کند و به کمک مرد عنکبوتی می‌رود. در فیلم «کریون شکارچی» نیز از این فرمول استفاده شده است و شاهد آن هستیم که «کریون» پس از مبارزه با شیر زخمی می‌شود اما پدرش به دادش نمی‌رسد زیرا اصلا از آدم‌های ضعیف خوشش نمی‌آید و او را به حال خودش رها می‌کند.

در صحنه‌ای که «کریون» زخمی روی زمین افتاده است قطره‌ای خود وارد بدنش می‌شود و پس از آن شاهد حضور عنکبوت‌هایی است که به او هجوم می‌آورند. شاید این بخش فوبیای «کریون» از عنکبوت‌ها تبدیل شدن به دشمن اصلی او را تداعی کند.

زمان اکران فیلم

بر اساس برنامه‌ی زمانی اعلام شده این فیلم قرار است در شش اکتبر ۲۰۲۳ برابر با ۱۴ مهرماه ۱۴۰۲ در آمریکا اکران شود. علاوه بر «آرون تیلور جانسون» و «راسل کرو»، «آریانا دبوس»، «کریستوفر ابوت» و «لوی میلر» از جمله دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود. باید دید این فیلم در باکس آفیس در رقابت با فیلمهایی مانند فیلم جعبه پرنده بارسلونا چه نتیجه‌ای را رقم خواهد شد.

فیلمی با درجه‌ی R

تاکنون هیچ‌یک از فیلم‌های دنیای مارول درجه‌ی R نداشته‌اند.تازه‌ترین اثر مارول گویی در این رده تقسیم‌بندی شده است که شاید به دلیل خشونت موجود در این فیلم باشد.

این فیلم در کشورهای انگلستان و ایسلند فیلمبرداری شده است و گویا قرار نیست به همین شماره بسنده شود و قرار است پس از اکران دنباله‌هایی برای آن ساخته شود زیرا در قرارداد آرون تیلور جانسون» قید شده است که او در ادامه نیز در نقش «کریون شکارچی» را ایفا خواهد کرد.

فیلم کراون شکارچی را کجا ببینیم؟

پس از اکران فیلم می‌توانید آن را در سایت پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی تماشا کنید. پلانو نبض روز سینمای جهان است در دستان شما. طرفدار فیلم کریون شکارچی باشید یا در انتظار فیلم ترسناک و متفاوت جعبه پرنده بارسلونا باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. در پلانو فیلمهای روز دنیا  مانند فیلم اوپنهایمر ، رایگان و با کیفیت عالی در دسترس شما هستند.

*این خبر یک رپورتاژآگهی بوده و داغ ترین هانقشی در تائید محتوای آن ندارد*

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

آرین فلاح

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×