جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 23
کرم ضد لک خیلی قوی
» سلامت » توصیه پزشک: پاکسازی بینی را به روتین قبل خواب خود اضافه کنید – داغ ترین ها
سلامت

توصیه پزشک: پاکسازی بینی را به روتین قبل خواب خود اضافه کنید – داغ ترین ها

مهر ۳, ۱۴۰۲ 15۰47


دندانپزشکان سال هاست که اصرار دارند دندان هایمان را قبل از خواب مسواک بزنیم. اما یک مرحله حیاتی دیگر در روتین شبانه شما می تواند تمیز کردن بینی باشد.

به گزارش داغ ترین ها؛ به گفته دکتر سباستین لوماس، دندانپزشک ساکن یورکشایر، اطمینان از تمیز بودن مجرای تنفسی می‌تواند به خواب خوب شبانه و پایان دادن به خروپف شما کمک کند.

او می‌گوید: «پاک کردن بینی قبل از خواب به اندازه مسواک زدن مهم است. چرا؟ اگر نتوانید از طریق بینی نفس بکشید، با دهان نفس خواهید کشید و خروپف خواهید کرد.»

او افزود: «این وضعیت باعث می شود شما نتوانید به خوبی استراحت کنید و انرژی ای که باید را به دست بیاورید.»

تکنیک ساده برای پاک کردن بینی

دکتر لوماس در یک ویدیوی تیک تاک که نزدیک به ۲۵۰,۰۰۰ بار مشاهده شده است، تکنیک ساده ای را برای چک کردن مجرای تنفسی مسدود شده نشان داد.

او صاف می ایستند، در حالی که دهانش را بسته نگه می‌دارد، از طریق بینی نفس می‌کشد و سپس نفسش را بیرون می دهد. سپس نوک بینی خود را می گیرد و سرش را به سمت چپ و راست تکان می دهد در حدی که گوش هایش به شانه هایش نزدیک می شود.

او می گوید که حداقل این کار را باید برای ۵ ثانیه ادامه دهید. سپس دکتر لوماس دستش را از روی بینی خود بر می دارد و نفس عمیقی می کشد و دوباره بیرون می دهد.

کلیپ ۴۴ ثانیه ای دکتر لوماس به عنوان یک ایده درخشان مورد استقبال قرار گرفت که مردم شروع به اضافه کردن آن به روتین شبانه خود می کنند.

 منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×