سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 26
کرم ضد لک خیلی قوی
» سلامت » روش نوین و آسان برای شکستن سنگ‌های کلیه بدون درد – داغ ترین ها
سلامت

روش نوین و آسان برای شکستن سنگ‌های کلیه بدون درد – داغ ترین ها

مهر ۲۵, ۱۴۰۲ 11۰40

پارسینه: مطالعات جدید نشان می‌دهد از امواج فراصوت می‌توان برای شکستن سنگ‌های کلیه، در حالی که بیمار هوشیار است، استفاده کرد.

به گزارش داغ ترین هاو به نقل از فرتاک نیوز، بر طبق یک مطالعه امکان سنجی که به تازگی در مجله اورولوژی منتشر شده است، در روش جدید که ترکیبی ازدو فناوری فراصوت است، پزشک با استفاده از یک مبدل دستی که بر روی پوست قرار می‌گیرد، امواج فراصوت را به سمت سنگ کلیه هدایت می‌کند. پس از آن می‌توان از امواج فراصوت برای حرکت دادن و جابه‌جایی سنگ‌ها برای بهبود مسیر حرکت و عبور آن‌ها استفاده کرد. این فرآیند پیش‌رانش فراصوت یا شکستن سنگ کلیه نام دارد.
دکتر کندی هال، نویسنده اصلی این مقاله و پزشک بخش اورژانس دانشکده پزشکی واشنگتن، گفت: برخلاف روش استاندارد سنگ شکنی با امواج ضربه‌ای کنونی که نیاز به آرام‌بخش دارد، این فناوری تقریباً بدون درد بوده و می‌توان آن را بدون نیاز به آرام‌بخش در حالی که بیمار هوشیار است، انجام داد.
وی می‌گوید که این مطالعه برای آزمایش امکان استفاده از امواج فراصوت برای شکستن سنگ در بیماران هوشیار طراحی شده است.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

آرین فلاح

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×