شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » مصرف گوشت قرمز منجر به دیابت میشود؟ – داغ ترین ها
سبک زندگی

مصرف گوشت قرمز منجر به دیابت میشود؟ – داغ ترین ها

آبان ۱۲, ۱۴۰۲ 6۰30


به گزارش پارسینه، به گفته شیائو گو، نویسنده این مطالعه، یافته‌های این مطالعه، رهنمودهای رژیمی را که محدود کردن مصرف گوشت قرمز را توصیه می‌کند، به‌شدت تایید می‌کند، و این امر چه درمورد گوشت قرمز فراوری‌شده و چه فراوری‌نشده صادق است.

با توجه به گزارش موسسه ملی سلامت (ان‌آی‌اچ)، گوشت قرمز با بسیاری از مشکلات سلامت مرتبط است، از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و برخی سرطان‌ها. همچنین، مصرف گوشت خوک در سراسر دنیا بیشتر از گوشت گاو است، اما مصرف ماکیان از هردو گوشت فوق بیشتر است.

 

بیش از ۳۷ میلیون آمریکایی، حدود یک دهم جمعیت این کشور، به دیابت دچارند و بیش از ۹۰ درصد آن‌ها دیابت نوع ۲ دارند. دیابت نوع ۲ زمانی بروز می‌کند که سلول‌های فرد به انسولین، هورمونی که در لوزالمعده تولید می‌شود، واکنش عادی نشان نمی‌دهند. سپس به انسولین مقاوم می‌شوند و باعث می‌شود که لوزالمعده انسولین بیشتری تولید کند تا واکنش سلول‌ها را برانگیزد. این امر به بالا رفتن قند خون می‌انجامد، که به‌نوبه‌خود می‌تواند باعث کاهش بینایی، بروز بیماری قلبی یا بیماری کلیوی شود.

در یک پژوهش جدید، مصرف روزانه هر وعده اضافی گوشت قرمز فراوری‌شده، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۴۶ درصد، و مصرف هر وعده اضافی گوشت قرمز فراوری‌نشده این خطر را ۲۴ درصد افزایش می‌داد. جایگزین کردن روزانه یک وعده گوشت قرمز با حبوبات یا آجیل، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۳۰ درصد کم کرد و جایگزین کردن یک وعده گوشت قرمز با یک محصول لبنی، ۲۲ درصد این خطر را کاهش داد. نویسندگان این پژوهش جدید توصیه می‌کنند که برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری، به جای وعده‌های اضافی گوشت قرمز، از سایر منابع پروتئینی مانند حبوبات، آجیل یا لبنیات استفاده شود.

 منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

آرین فلاح

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×