شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» بازار » خودرو » پس از مفقودی پلاک خودرو چه کنیم؟ – داغ ترین ها
خودرو

پس از مفقودی پلاک خودرو چه کنیم؟ – داغ ترین ها

شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ 8۰83

در واقع، کافی است که به مرکز تعویض پلاک استان خود مراجعه کنید. غرفه مربوط به اداره آگاهی که در این مراکز مستقر است، سرقت پلاک را با ثبت اظهارات مالک در قالب یک تعهدنامه استعلام کرده و پس از آن شماره پلاک را وارد لیست سیاه می‌کند.
به گزارش داغ ترین ها، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: هر یک از شهروندانی که پلاک وسیله نقلیه شان مفقود یا سرقت شده باید قبل از هر اقدامی به پلیس آگاهی مفقودی یا سرقت پلاک را گزارش دهد.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با حضور در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا و ارائه مدارک مورد نیاز برای گرفتن پلاک شان اقدام کنند.

سرقت پلاک خودرو

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: افراد در صورت مفقود یا سرقت پلاک خودروی خود باید همراه وسیله نقلیه خود به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: ارائه اصل اسناد خودرو اعم از کارت و سند مالکیت الزامی است.

رئیس شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: همچنین ارائه اصل مدرک احراز هویت اعم از شناسنامه جدید یا کارت ملی نیز الزامی است.

بعد از سرقت پلاک خودرو، چه اقدامات قانونی باید انجام دهیم؟

به گفته محمدی شهروندانی که پلاک خودروی آن ها مفقود یا سرقت شده است باید مدرک اجراز محل سکونت خود را ارائه دهند وی، ارائه برگ عدم خلافی، پرداخت وجه پلاک برابر تعرفه، ارائه اصل بیمه نامه شخص ثالث  و ارائه اصل کارت معاینه فنی  را از دیگر مدارکی عنوان کرد که باید افراد در هنگام مفقودی یا سرقت خودرو ارائه دهند.

منبع : خبرگزاری میزان


منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×