پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 29
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » یک ترفند عالی برای از بین بردن زردی لوازم برقی – داغ ترین ها
سبک زندگی

یک ترفند عالی برای از بین بردن زردی لوازم برقی – داغ ترین ها

مهر ۵, ۱۴۰۲ 8۰26رنگ بدنه لوازم برقی موجود در آشپزخانه مانند چرخ گوشت، پلوپز، آبمیوه‌گیری، مخلوط‌کن و آسیاب، ساندویچ ساز، چای ساز و… معمولا پس از چند سال کار کردن زرد و کدر می‌شود. در این صورت اگر شما با هر نوع ماده شوینده آن‌ها را تمیز کنید، باز هم شفاف و سفید مثل روز اول نخواهند شد.
به گزارش داغ ترین ها، دانستن ترفند‌های خانه‌داری برای داشتن خانه‌ای تمیز، مرتب و بدون هیچگونه مشکل ضروری است. این ترفند‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید همه مشکلات مربوط به خانه و آشپزخانه را با خیال راحت و در مدت زمان بسیار کوتاهی با اطمینان حل کنید. رنگ بدنه لوازم برقی موجود در آشپزخانه مانند چرخ گوشت، پلوپز، آبمیوه‌گیری، مخلوط‌کن و آسیاب، ساندویچ ساز، چای ساز و… معمولا پس از چند سال کار کردن زرد و کدر می‌شود. در این صورت اگر شما با هر نوع ماده شوینده آن‌ها را تمیز کنید، باز هم شفاف و سفید مثل روز اول نخواهند شد.

ما در این مطلب می‌خواهیم یک راه حل آسان و بدون دردسر و هزینه را به شما آموزش بدهیم که با آن می‌توانید لوازم برقی خود را مانند روز اول سفید و درخشان کنید؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شما برای سفید کردن بدنه لوازم برقی فقط به مقداری اکسیدان و یک کیسه پلاستیکی و کمی چسب و نور آفتاب نیاز دارید. به این صورت که ابتدا مقداری اکسیدان روی بدنه چرخ گوشت، پلوپز، دستگاه مخلوط کن یا هر وسیله برقی زردی که در منزل دارید بریزید؛ سپس با کمک یک مسواک کهنه یا پنبه، اکسیدان را روی کل بدنه لوازم برقی پخش کنید.

توجه داشته باشید که هرچه درصد اکسیدان بالاتر باشد، میزان سفیدی که در انتها به آن می‌رسید، بیشتر خواهد بود.

در مرحله بعد یک کیسه پلاستیکی را باز کنید و روی بدنه لوازم برقی و جایی که اکسیدان مالیده‌اید، بکشید و اطراف آن را با کمی چسب نواری بچسبانید تا کیسه ثابت شود و تکان نخورد.

حالا به نور آفتاب نیاز دارید و باید وسیله برقی را روی پشت بام یا تراس آفتاب‌گیر ببرید و به مدت ۷ تا ۱۲ ساعت زیر نور مستقیم خورشید بگذارید بماند.

هرچه وسیله برقی شما زمان بیشتری زیر نور آفتاب بماند، میزان سفیدی بدنه بیشتر خواهد شد. بعد از گذشت این مدت زمان وسیله برقی را به آشپزخانه برگردانید و پلاستیک روی آن را بردارید.

حالا با یک پارچه نمدار و تمیز روی بدنه را کاملا پاک کنید. مطمئن باشید که از دیدن سفیدی و درخشندگی بدنه لوازم برقی‌تان شگفت زده خواهید شد.

منبع: فرادید

نرم افزار موبایل داغ ترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر
منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×