شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » با این ۵ ترفند یک مرغ خوشمزه بپزید – داغ ترین ها
سبک زندگی

با این ۵ ترفند یک مرغ خوشمزه بپزید – داغ ترین ها

مهر ۲۷, ۱۴۰۲ 10۰44بسیاری که مرغ همراه با غذا را به هر شکلی دوست دارند، چه آب پز، سرخ شده یا فقط سرخ شده. اما پختن مرغ در خانه، کار چندان ساده‌ای است و نکاتی برای بهتر شدن طعم آن باید رعایت شود. به گزارش تایمزآف ایندیا، اگر واقعا می‌خواهید از لطافت و آبدار بودن گوشت مرغ لذت ببرید، باید آن را درست بپزید تا طعم و مزه آن خوب شود. در این مطلب به ۵ نکته مهم درباره پختن مرغ اشاره کرده‌ایم.

مرغ تازه بخرید

اگر واقعا می‌خواهید از مرغ خوش طعم لذت ببرید، مرغ منجمد را فراموش کنید و شروع به خرید گوشت تازه کنید. مرغ تازه مرطوب و آبدار است و وقتی با ادویه ها پخته می‌شود، جوهر ادویه‌ها به طور یکنواخت به خورد آن می‌رود و باعث خوش طعم شدن غذا می‌شود.

مرینیت کردن فراموش نشود

هرگز مرغ را بدون مرینیت(خواباندن گوشت و ادویه زدن به آن) نپزید. فرآیند مرینیت کردن شامل خیساندن مرغ در آب نمک و ادویه جات است، زیرا به جلوگیری از پخت بیش از حد کمک می‌کند و همچنین رطوبت را در بافت گوشت مرغ حفظ می‌کند.

اهمیت پخت و پز با تکه‌های یکنواخت

پختن تکه‌های بزرگ و کوچک مرغ کنار هم ممکن است باعث نیم پز شدن یک سری از تکه‌ها یا بیش از حد پخته شدن سری دیگر از تکه‌ها شود. پیشنهاد می‌شود مرغ خود را به تکه های یکنواخت برش دهید تا همه تکه‌ها به طور یکسان پخته شوند و در نهایت شما  یک غذای معطر داشته باشید.

در ظرف را بگذارید

هنگام پختن مرغ، مهم است که ظرف (قابلمه یا ماهیتابه) را  با در بپوشانید تا بخار ناشی از طبخ غذا در فضای دربسته قفل شود و به ایجاد رطوبت کمک کند. این به جلوگیری از خشک شدن مرغ کمک می‌کند.

با گوشت کوب بکوبید

برش مرغ به قطعات کوچکتر و کوبیدن آن با گوشت کوب بسیار مهم است زیرا به نرم شدن مرغ کمک می‌کند و پخت یکنواخت را تضمین می‌کند. این کار را می توان با کمک گوشت کوب انجام داد.

منبع: همشهریمنبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×