شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد – داغ ترین ها
سبک زندگی

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد – داغ ترین ها

مهر ۲۹, ۱۴۰۲ 5۰22بیشتر مردم نمی‌دانند با چغندر چه کنند و آن را چطور به عنوان یک ماده غذایی مصرف کنند و برخی نیز در زمینه استفاده از چغندر تردید دارند، در مجموع می‌توان گفت میان انسان و چغندر حس و رابطه متضاد عشق و نفرت برقرار است.
به گزارش داغ ترین ها، اگر شما هم یکی از افرادی هستید که نمی‌‍دانید با چغندر چه کنید؟ در این مطلب به چند دستور العمل جالب برای لذت بردن از این گیاه و اضافه کردن خواص چغندر به رژیم غذایی‌تان اشاره شده است.

سالاد چغندر

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد

با ترکیب چغندر خام رنده شده با موادی مانند اسفناج ، پنیر فتا خرد شده، گردو و سرکه بالزامیک، یک سالاد خوش رنگ و پر از مواد مغذی درست کنید. ترکیب چغندر با پنیر و آجیل ترد یک سالاد لذیذ را می‌سازد.

اسموتی چغندر

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد

با اضافه کردن چغندر پخته و پوست کنده، به اسموتی صبحگاهی خود یک تقویت کننده مغذی اضافه کنید (نوشیدنی مخلوط میوه تازه که گاهی به آن شکر هم اضافه می‌کنند). حتی می‌توانید را با میوه‌های دیگر مانند انواع توت‌ها، موز، عسل، ماست یونانی مخلوط کنید و از یک اسموتی دلچسب لذت ببرید.

هوموس چغندر

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد

با اضافه کردن چغندر برشته یا بخارپز شده، مواد غذایی را به هوموس معمولی خود اضافه کنید ( هوموس پیش غذای لبنانی است که از نخود پخته شده، ارده، سیر و روغن زیتون درست می‌شود). این غذا را به همراه نان پیتا و چیپس سرو کنید.

چیپس چغندر 

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد

برای درست کردن این چیپس، چغندر خام را نازک برش دهید، برش‌ها را در کمی روغن زیتون بریزید و با چاشنی دلخواه مانند نمک دریایی، فلفل سیاه یا فلفل قرمز طعم دار کنید. برش‌های چغندر را در فر بپزید تا ترد شوند. چیپس چغندر یک جایگزین مغذی و رضایت بخش برای چیپس سیب زمینی است.

سوپ چغندر

خوراکی‌های خوشمزه ای که با چغندر می‌توان درست کرد

سوپ چغندر نه تنها یک خوراکی مغذی است، بلکه از نظر بصری نیز ظاهری جذاب دارد. می‌توانید یک سوپ چغندر خامه‌ای را با جوشاندن چغندر خرد شده با پیاز، سیر و آب سبزیجات درست کنید. اجازه دهید این مخلوط خنک شود، آن را با خامه مخلوط کنید. با گیاهان و ادویه‌هایی مانند شوید یا زیره مزه دار کرده و نوش جان کنید.

منبع: همشهری آنلاین

نرم افزار موبایل داغ ترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر
منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×