چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » جبهه اصلاحات به آرمان‌های اصلاح طلبانه ایرانیان پایبند می‌ماند – داغ ترین ها
سبک زندگی

جبهه اصلاحات به آرمان‌های اصلاح طلبانه ایرانیان پایبند می‌ماند – داغ ترین ها

آبان ۸, ۱۴۰۲ 9۰35به گزارش داغ ترین ها به نقل از سایت خبری-تحلیلی مخاطب۲۴، در این جلسه ابتدا احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران ضمن استقبال از حضور رئیس، نائب رئیس و سخنگوی جبهه اصلاحات در جلسه شورای مرکزی تشکل متبوع خویش، به بیان تاریخچه تشکیل و فعالیت این حزب مبادرت نمود. وی ضمن اشاره به خاستگاه حزب همبستگی دانش آموختگان ایران که از سال ۱۳۷۶ و پس از انتخابات دوم خرداد توسط عده‌ای از اعضای کمیته دانشجویی ستاد انتخاباتی سیدمحمدخاتمی در جنوب غرب تهران پایه گذاری و در سال ۷۸ با عناون کانون همبستگی دانشجویان و فارغ التحصیلان بطور رسمی شروع به فعالیت نمود و پس از برگزاری اولین کنگره سراسری خود در سال ۱۳۹۳ به «حزب همبستگی دانش آموختگان ایران» تغییر نام داد. بنا به گفته شریف، این حزب در خردادماه سال جاری موفق شد چهارمین کنگره سراسری خود را با نظارت نماینده کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب برگزار و اعضای ۲۱ نفره شورای مرکزی، ۳ نفر بازرس و دبیرکل خود را انتخاب نماید. دبیرکل حزب هدا رویکرد این تشکل سیاسی را در مدار اصلاح طلبی دانست و مراتب تعهد و پایبندی مجموعه حزب را به مصوبات جبهه اصلاحات ایران به عنوان یکی از اعضای حقوقی این ائتلاف سیاسی مورد تأکید قرار داد.

در ادامه این جلسه حاضران نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را درباره عملکرد جبهه اصلاحات ایران ارائه نمودند. از جمله موارد طرح شده توسط اعضای شورای مرکزی حزب هدا می‌توان به مواردی، چون فاصله گرفتن جناح‌های سیاسی از مطالبات جامعه، ریشه‌های اعتراضات سال‌های اخیر بویژه نیمه دوم سال ۱۴۰۱ پس از جان باختن مهسا امینی، انتظارات اقشار مختلف مردم از سیاسیون برای طرح مطالبات واقعی آنها، فراهم نمودن بستر لازم برای مشارکت جدی در انتخابات پیش رو و درخواست از جبهه اصلاحات برای اتخاذ مواضع قاطع و روشن در این خصوص و وضعیت جریان اصلاحات در سطح استان‌ها اشاره نمود.

در ادامه این جلسه ابتدا جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات به برخی سوالات طرح شده پاسخ گفت و با اشاره به غیبت کاندیدا‌های اصلاح طلب در پیش ثبت نام انتخابات آتی مجلس تأکید کرد: مردم از اصلاح طلبان عبور نکردند و این موضوع در دو انتخابات گذشته مشخص است که موضع اصلاح طلبان با اکثریت مردم تفاوتی نداشت.

دبیرکل مجمع ایثارگران افزود: مردم مقصر اتفاقات افتاده در جامعه را  اصلاح طلبان نمی دانند.

وی ادامه داد: ما در راستای تعامل با رهبری تمام تلاش خود را کرده واحترام رهبری را برخورد فرض می‌دانیم.

در ادامه جلسه طاهره نقی ئی نائب رئیس دوم جبهه اصلاحات و دبیرکل سازمان معلمان بر لزوم کار جمعی و انسجام جریان اصلاح طلب تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: همه تشکل‌های اصلاح طلب بایستی وفادار به آرمان‌های اصلاحات بویژه بیانیه ۱۵ بندی سیدمحمد خاتمی باشند.

وی افزود: ما باید وظایف خودمان را پیش ببریم و ما به گذشته بر نمی گردیم زیرا ما با یک جامعه جدید مواجه هستیم و باید با ترکیب جدید ارتباط برقرار کنیم و با تغییر ذائقه جامعه عمل کنیم.

مسیر حرکت جبهه اصلاحات در جهت کم کردن شکاف بین حاکمیت و مردم است

آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای مرکزی حزب همبستگی دانش اموختگان ایران به دغدغه‌ها و نظرات ابرازی حاضران اشاره و اطمینان داد جبهه اصلاحات ایران متعهد به حرکت در جهت خواست اکثریت شهروندان ایران بوده و به آرمان‌های اصلاح طلبانه ایرانیان پایبند خواهد ماند.

رئیس جبهه اصلاحات ایران در خصوص انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت که جبهه اصلاحات بصورت مستمر اقدام به پایش فضای سیاسی کشور نموده و با فعال نمودن کمیته‌های مختلف اوضاع کشور را رصد می‌کند و در موقعیت مناسب مواضع متناسب را اتخاذ خواهد نمود؛ لذا با وجود انتقاد‌های فراوان به فرآیند برگزاری انتخابات و از جمله اصلاحیه قانون انتخابات مجلس، لزومی به اتخاذ موضع نهایی در زمان حاضر نمی‌بیند.

رئیس جبهه اصلاح‌طلبان ایران با گفتن این موضوع که ما به هر قیمتی در انتخابات لیست نمی دهیم، ادامه داد: انتخابات باید آزاد ، عادلانه و رقابتی باشد و اصلاح طلبان نیز باید تلاش کنند مرجعیت و نمایندگی مطالبات مردم را داشته باشند و در این راستا ما از هر امکانی و تعاملی با حاکمیت استقبال می کنیم.

در پایان جلسه دبیرکل حزب همبستگی دانش اموختگان ایران از حضور اعضای هیأت رئیسه جبهه اصلاحات ایران قدردانی نمود و پیشنهاد کرد در جلسات اتی رؤسای کمیته‌های مختلف جبهه نیز در این جلسات برای همفکری حضور پیدا کنند.منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×