جمعه , ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » آیا اسرائیل رو به افول است؟ – داغ ترین ها
سبک زندگی

آیا اسرائیل رو به افول است؟ – داغ ترین ها

آبان ۱۳, ۱۴۰۲ 7۰30به گزارش داغ ترین ها به نقل از نجواخبر، بعد از این حمله بی سابقه حماس به اسرائیل، دنیا متوجه ضعف دستگاهای اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل شد؛ رژیم صهیونیستی اما ماه‌ها قبل از این حمله حماس از درون خود مورد حمله قرار گرفت.

با روی کارآمدن کابینه تندرو نتانیاهو ده‌ها هزار نفر با برگزاری تظاهرات در تل‌آویو علیه کابینه فاشیست نتانیاهو شعار دادند؛ چراکه کابینه تندرو تل آویو طرح‌های خطرناکی برای کرانه باختری داشت و همزمان وزرای نتانیاهو تلاش داشتند تا با تغییر برخی قوانین قضائی، شرایط را برای مختومه کردن پرونده رشوه‌های او در دادگاه مساعد کنند.

این اقدامات کابینه تازه کار تل آویو، صدای ساکنان رژیم صهیونیستی را نیز درآورد و زمانی که دولت نتانیاهو، از حدود ۸ ماه پیش از بسته اصلاحات در سیستم قضائی رونمایی کرد، ده‌ها هزار صهیونیست به شکل هفتگی اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراضی کردند و یکی از بزرگترین جنبش‌های اعتراضی در تاریخ رژیم صهیونیستی شکل گرفت.

این اعتراضات تاکنون باعث نشده است که دولت نتاتیاهو از موضع خود درباره اصلاحات قضائی کوتاه بیاید و سی و نه هفته تظاهرات مداوم، اعتراضات به اصلاحات قضائی در سراسر سرزمین های اشغالی ادامه داشت و حتی صدها نفر از مردم اسرائیل در اعتراض به طرح اصلاحات قضائی دولت بنیامین نتانیاهو، در فرودگاه بن گوریون که بزرگترین ترمینال هوانوردی غیرنظامی اسرائیل به شمار می‌رود، تنها ۳۰ روز پیش از طوفان الاقصی تجمع کردند.

دولت افراطی و خشن نتانیاهو و همچنین درگیری های تقسیم قدرت در بدنه حاکمیت اسرائیل و اعتراضات گسترده مردمی در تل آویو نشان از سست بودن رژیم صهیونیستی و ضعف در دولت نتانیاهو را بر ملا کرد و حماس برگرفته از همین آشفتگی های دولت نتانیاهو و کسب اطلاعات دقیق ضربه تاریخی و مهلک خود را بر اسرائیل وارد ساخت.

سیستم امنیتی و تروریستی موساد، گنبد آهنین و ارتش اسرائیل با حمله حماس در شوک عمیق فرو رفتند و همین عصبانیت نتانیاهو سبب شد تا عملا جنگ باخته را بر سر شهر غزه و مردمان غیر نظامی تلافی کند. نتانیاهو و دولتش اما خوب میدانند حتی اگر غزه را با خاک یکسان کنند، هرگز نخواهند توانست ضعف و سست بودن پایه دولت رژیم صهیونیستی را پنهان کنند.

تاریخ به یاد ندارد که اسرائیل چنین تلفات وسیع و حمله خفت باری را در جنگ تجربه کرده باشد. نتانیاهو اما متوجه دستآورد حمله حماس شده که چنین بی محابا عقده خود را بر سر زنان و کودکان غزه تخلیه می‌کند.

رژیم صهیونیستی پس حمله طوفان الاقصی تمام تلاش خود را برای عادی سازی با کشورهای عربی بر باد داد و این بزرگترین ضربه‌ای بود که در آینده خیلی زود نتانیاهو و دولتش را زمین گیر خواهد کرد.

اسرای اسرائیلی توسط حماس هریک به اندازه هزاران بمب ویرانگر بر سر نتانیاهو آوار خواهد شد؛ چنان که خانواده‌های اسرا با اعتراضات و هجمه های خود بر نتانیاهو و دولتش آنان را در سراشیبی سقوط قرار خواهد داد.

ازسویی دیگر همه دنیا متوجه ظلم و آدم کشی به خصوص کودک کشی رژیم صهیونیستی شد و این مهم نیز ضربه‌ای دیگر بر پیکر رژیم صهیونیستی خواهد بود.

حملات احتمالی حزب الله‌ و دیگر حامیان حماس از هر سو می‌تواند رژیم صهیونیستی را به نابودی بکشاند. پیامدهای طوفان الاقصی فراگیرتر و مهلک تر از آن چیزی است که درحال حاضر با به خاک و خون کشیدن غزه قابل مقایسه نخواهد بود.

اسرائیل با حمایت امریکا بی محابا بر حمله به غزه می‌تازد اما تاریخ ثابت خواهد کرد همین امریکا نیز یار وفادار رژیم صهیونیستی نخواهد بود. امریکا همواره ثابت کرده در لحظات حساس و نهایی پشت دوستاتش را خالی کرده است؛ این‌ها بخش کوچکی از پیامدهای حمله طوفان القصی است؛ چنان که مقام معظم رهبری با درایت خود افول اسرائیل را وعده داده بودند و عادی سازی با این کشور جعلی و کودک کش را به شرط بندی در اسب های بازنده خواندند. اسرائیل و دولت نتانیو امروز هیچ اعتباری در نزد دولت هایی که در آستانه عادی سازی با او بودند را ندارد.

نتانیاهو اما خوب می‌داند حماقت آخر او نسبت به هدف قرار دادن ایران( ادعای که همیشه بر آن تاکید داشته) میخ آخر بر تابوت او و دولت کودک کش و جعلی او خواهد بود.

مرتضی بلوکی کارشناس رسانهانتهای پیام/منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×