سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » طرز تهیه یک دسر اسپانیایی ساده و خوشمزه – داغ ترین ها
سبک زندگی

طرز تهیه یک دسر اسپانیایی ساده و خوشمزه – داغ ترین ها

آبان ۱۰, ۱۴۰۲ 9۰33اگر مایلید در یک مهمانی دسری درست کنید که همه مهمان‌هایتان از شما رمز و رازش را بپرسند و از آن به دسر جادویی یاد کنند این دستور را نه تنها از دست ندهید بلکه یاد بگیرید و مهمتر از آن اجرا کنید!
پان اسپانیا همانطور که از اسمش پیداست اسپانیایی است، اصلا سخت نیست و با حداقل امکانات و راحت‌ترین راه آماده می‌شود. به شما قول می‌دهم اگر فردی بین مهمانان باشد که اصلا طرفدار دسر نباشد تمام ظرف را یک جا خواهد خورد! حتی دلش می‌خواهد با خودش به خانه ببرد، اما متاسفانه دیگر موجود نیست! پس تردید جایز نیست!


طرز تهیه یک دسر اسپانیایی ساده و خوشمزه

طرز تهیه:

به روال تمام دسر‌ها و کیک‌ها، همیشه اول مواد لازم را از یخچال بیرون بیاورید تا هم دما با محیط شوند و بعد تک تک را اندازه گیری کرده و مقابل خود بگذارید تا کار ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنید به پایان برسد!

گام اول:

در یک ظرف گود شکر، وانیل و تخم مرغ را با هم زن بزنید برای سهولت کار از همزن برقی استفاده کنید و با دور تند آن حدود ۶-۷ دقیقه مواد را هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار بشود.

گام دوم:

شیر را در یک ظرف مناسب ریخته و آرد و نشاسته را داخل آن الک کنید. الک کردن قسمت مهمی است! از آن به سادگی نگذرید. گلوله شدن آرد و ناخالصی داشتن آن به ضرر کیفیت دسر شما تمام می‌شود. مواد را خوب مخلوط کنید.

گام سوم:

مواد حاوی تخم مرغ را به شیر اضافه کنید. این کار را کم کم انجام بدهید و هم بزنید. وقتی خیالتان از ترکیب شدن کامل این مواد راحت شد شعله گاز را روشن کنید و حرارت را روی ملایم گذاشته و باز هم به آرامی هم بزنید. کم کم مواد شما غلیظ خواهد شد.

گام چهارم:

وقتی غلظت مواد به حد مناسب و دلخواه رسید (در حد سس باشد کافی است. نباید خیلی غلیظ بشود، چون وقتی سرد بشود هم باز سفت‌تر خواهد شد) از روی گاز بردارید. در ادامه خامه صبحانه و کره را هم به مواد اضافه کنید. اینجای کار هم نیاز به هم زدن به آرامی دارید تا مواد از یکدست بودن خارج نشود.

گام پنجم:

مواد اصلی دسر شما آماده است. حالا بنا به نوع ظرفی که در نظر گرفته‌اید باید دسر را به پایان برسانید. اگر مایلید تک نفره سرو کنید که ظرف‌های کوچک تک نفره آماده کنید و اگر می‌خواهید تمام دسر شما یکجا سرو شود یک ظرف بزرگ را فراهم کنید. مواد دسر را به دو قسمت تقسیم کنید. به یکی از آن دو، پودر کاکائو را اضافه کرده و هم بزنید. الان مواد شما دو رنگ است.

گام ششم:

بیسکوییت‌های پتی بور را خوب خرد کنید. داخل ظرف یا ظرف‌های موردنظرتان بریزید. مقداری از مواد کاکائویی رنگ را روی آن ریخته و لایه بعدی را با مغز گردوی خرد شده بپوشانید. موز‌ها را به صورت حلقه‌ای خرد کرده و روی گردو‌ها قرار بدهید؛ و در مرحله‌ی بعدی از مواد سفید رنگ (فاقد پودر کاکائو) در ظرف دسر بریزید. آماده‌سازی دسر شما در اینجا به پایان رسیده است. با الک کمی پودر کاکائو روی آن بپاشید.

ظرف یا ظرف‌های دسر را داخل یخچال قرار بدهید. باید حتما ۲-۳ ساعت این دسر در یخچال بماند و بعد سرو شود.

طعم جذاب این دسر از تلفیق خامه و پودر کاکائو و بیسکوییت در تمام اذهان خواهد ماند. یک خوراک فوق العاده دوست داشتنی که محبوبیت بسیار زیادی دارد.

منبع: راهنماتو

 انتهای پیام/

نرم افزار موبایل داغ ترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر
منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×