پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 29
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » بدون آتش‌بس فوری در غزه، در انتخابات ۲۰۲۴ به تو رأی نخواهیم داد – داغ ترین ها
سبک زندگی

بدون آتش‌بس فوری در غزه، در انتخابات ۲۰۲۴ به تو رأی نخواهیم داد – داغ ترین ها

آبان ۹, ۱۴۰۲ 10۰36اولتیماتوم مسلمانان آمریکا به بایدن:
رهبران مسلمان در نامه‌ای سرگشاده تحت عنوان «اولتیماتوم آتش‌بس ۲۰۲۳» متعهد شدند رای‌دهندگان مسلمان را بسیج کنند تا از تایید، حمایت یا رای به هر نامزدی که از حمله اسرائیل به فلسطینیان حمایت می‌کنند، جلوگیری کنند.
رویترز نوشت: مسلمانان آمریکایی و برخی فعالان حزب دموکرات می‌گویند برای بسیج میلیون‌ها رای‌دهنده مسلمان ایالات متحده تلاش خواهند کرد تا از کمک‌های مالی و رای آن‌ها به انتخاب مجدد بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۴ ممانعت کنند، مگر اینکه او گام‌های فوری برای تضمین آتش‌بس غزه بردارد. «شورای ملی دموکرات(های) مسلمان» که شامل رهبران حزب دموکرات از ایالت‌هایی می‌شود که رقابت انتخاباتی در آن‌ها شدید است و در نتیجه انتخابات تعیین‌کننده هستند مثل میشیگان، اوهایو و پنسیلوانیا، از بایدن خواستند از نفوذ خود بر اسرائیل استفاده کند و آتش‌بسی را تا ساعت پنج عصر سه‌شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۲ و ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) میانجیگری کند.

این شورا خطاب به بایدن نوشت حمایت بدون قیدوشرط دولت شامل بودجه و تسلیحات نقش مهمی در تداوم خشونتی که باعث تلفات غیرنظامیان شده داشته و اعتمادی رای‌دهندگانی که قبلاً به به بایدن رای دادند را از بین برده است. «کیت الیسون» نماینده سابق، دادستان کل مینه‌سوتا و اولین مسلمانی که وارد کنگره آمریکا شد و «آندره کارسون» از ایندیانا روسای مشترک موسس این سازمان هستند.

این نامه جدیدترین نشانه از خشم و ناامیدی فزاینده در جوامع عرب و مسلمان آمریکایی از رویکرد بایدن در محکوم نکردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.

مقام‌های بهداشتی در غزه سه شنبه اعلام کردند هشت هزار و ۵۲۵ نفر از جمله سه هزار و ۵۴۲ کودک در حملات سه هفته‌ای اسرائیل به این منطقۀ در محاصره کشته شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل دوشنبه گفت با توقف حملات به غزه موافقت نخواهد کرد و «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباططات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شده حماس تنها طرفی است که در حال حاضر از آتش‌بس سود خواهد برد.

رشیده طلیب قانونگار آمریکایی/فلسطینی دوشنبه با انتشار ویدئویی در «ایکس» از حمایت بایدن از «کارزار نسل‌کشی اسرائیل در فلسطین» انتقاد کرد و گفت «روی رای ما در ۲۰۲۴ حساب نکنید.» به گفته «جِیلانی حسین» مدیر اجرایی CAIR شورای روابط آمریکایی-اسلامی در مینه‌سوتا، رهبران مسلمان آمریکایی در سایر ایالت‌های کلیدی که برای انتخاب مجدد بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ حیاتی هستند، تقاضاهای مشابهی را مطرح خواهند کرد.  به گفته وی، حدود ۷۰ درصد آمریکایی‌های مسلمان در انتخابات ۲۰۲۰ از بایدن حمایت کردند.انتهای پیام/

نرم افزار موبایل داغ ترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر
منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×