جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 23
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » مطابق دستورالعمل هانیبال در ارتش اسرائیل؛ اسیر خوب اسیر مُرده است! – داغ ترین ها
سبک زندگی

مطابق دستورالعمل هانیبال در ارتش اسرائیل؛ اسیر خوب اسیر مُرده است! – داغ ترین ها

آبان ۱۴, ۱۴۰۲ 5۰24آنچه در میدان جنگ برای فرماندهان ارتش اسرائیل موضوعیت و اولویت دارد، «باقی نماندن نیروها در دست طرف مقابل» است، لذا اگر توان آزادسازی آنان وجود نداشته باشد، بهتر است که کشته شوند.
توحش و خباثت رژیم غاصب اسرائیل هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند، چنانچه امروز وقتی در مصاحبه‌ای از «عمیخای الیاهو» وزیر میراث فرهنگی اسرائیل پرسیده شد که آیا ما باید بمب اتمی را روی تمام غزه بیاندازیم؟ او پاسخ داد که این یکی از احتمالات است!  

او سپس در پاسخ به این سوال که؛ در این صورت تکلیف اسرای اسرائیلی که نزد نیروهای مقاومت در غزه هستند چه خواهد شد، گفت: من دعا می‌کنم اما در جنگ تاوان‌هایی نیز وجود دارد!

گرچه از خوی جنایت‌کارانه مقامات رژیم اسرائیل چنین اظهارنظرهایی بعید نیست و آنها هم مانند حامی اصلی خود یعنی آمریکا هیچ ابایی از نسل‌کشی جوامع بشری حتی با سلاح‌های ممنوعه‌ ندارند، اما در این مورد خاص، ماجرا وجه دیگری نیز دارد!

وجه دیگر این ماجرا، چشم بستن مقامات کابینه نتانیاهو بر وضعیت اسرای اسرائیلی است که طی عملیات طوفان الاقصی گرفتار نیروهای حماس شده‌اند.

این موضوع از اواسط درگیری‌های یک‌ماه گذشته به دغدغه اصلی خانواده‌های این اسرا در داخل اراضی اشغالی تبدیل شده و آنها را به تظاهرات در مقابل دفتر نتانیاهو وادار کرده است.

ماجرا از این قرار است؛ ارتش اسرائیل برای نجات سربازان خود، چه مرده یا زنده، پروتکلی دارد که به «دستورالعمل هانیبال» معروف است و واحدهای نظامی را وادار می‌کند تا هر کاری که از دستشان بر می‌آید برای بازگرداندن همرزمان ربوده شده خود انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که حماس نخواهد توانست از آن‌ها به عنوان گروگان استفاده کند.

به عبارت دقیق‌تر؛ آنچه در میدان جنگ برای فرماندهان ارتش اسرائیل موضوعیت و اولویت دارد، «باقی نماندن نیروها در دست طرف مقابل» است، لذا اگر توان آزادسازی آنان وجود نداشته باشد، بهتر است که کشته شوند.

این همان منطق اظهارنظر امروز وزیر میراث فرهنگی کابینه نتانیاهو است که علاوه بر محتمل دانستن استفاده از بمب اتم، کشته شدن اسرای اسرائیلی در صورت وقوع چنین مسئله‌ای را صرفا تابعی حتمی از تبعات جنگ اعلام می‌کند!انتهای پیام/

نرم افزار موبایل داغ ترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر
منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×