سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » شستن گل کلم با تکنیک های مطمئن – جزیره
سبک زندگی

شستن گل کلم با تکنیک های مطمئن – جزیره

دی ۱۲, ۱۴۰۲ 3۰12


به گزارش جزیره، سبزیجات و میوه ها کرم ها و حشراتی دارند که در شکاف ها پنهان شده اند و باعث می شود نتوان آنها را دید؛ آنها اغلب با بسیاری از مواد شیمیایی مضر و حشره کش ها اسپری می شوند، تا از کرم ها محافظت شوند؛ بله، ارگانیک.

کام ادعا می کند که آنها ماده شیمیایی آزاد هستند، اگر بتوانید آنها را بخرید عالی است، اما ممکن است برای همه به راحتی قابل دسترس نباشند.

قبل از این که سبزیجات و میوه ها را به آشپزخانه خود ببرید، به یاد داشته باشید ممکن است پر از خاک و میکروب و باکتری هایی مانند سالمونلا، لیستریا و ای کولی باشند که می توانند منجر به بیماری های ناشی از غذا شوند.

از چه روشی برای شستن گل کلم استفاده کنم بهتر است؟

ساده‌ترین روشی که در بسیاری از مقالات خوانده ایم این است که سبزیجات خود را در یک سرکه رقیق برای حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه فرو ببرید یا سبزیجات و میوه ها را برای مدتی در آب و نمک خیس کنید. بعداً آنها را با آب بشویید و به صورت دلخواه استفاده کنید.

معدود سبزیجاتی وجود دارد که به ما زحمت می دهند. یکی از آنها گل کلم است. دلیل، کرم هایی است که در زیر گلهای آن پنهان شده اند و تقریبا دیدن آنها را غیرممکن می کند. تمیز کردن و ضد عفونی کردن گل کلم بسیار مهم است.

علاوه بر دو روش تمیز کردن سبزیجات، برخی از این روش برای تمیز کردن گل کلم یا حتی کلم بروکلی استفاده می کنند. در این روش از زردچوبه استفاده می کنند، چون خاصیت ضد باکتری دارد و می تواند میکروب ها را از بین ببرد.

کلم گل سفید

مراحل شستن گل کلم

 • گل کلم را از ساقه جدا کنید، هر لکه ای را با مالش آن زیر آب بشویید.

 • در یک کاسه، به اندازه کافی آب را بریزید تا گلها به طور کامل در آن غوطه ور شوند. (همچنین می توانید از آب گرم استفاده کنید)

 • ۲-۳ قاشق چای خوری پودر زردچوبه اضافه کنید و آن را هم بزنید.

 • سپس گلهای گل کلم را به آن اضافه کنید و اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند.

 • در نهایت آبکشی کنید. حالا گل کلم شما ضد عفونی شده و آماده استفاده در دستور آشپزی شما می باشد.

شستن گل کلم

برای شستن گل کلم به چه نیاز داریم؟

آنچه شما برای فرآیند تمیز کردن گل کلم نیاز دارید:

 • سر گل کلم

 • یک قابلمه گود بزرگ برای گذاشتن گل کلم در آن

 • آب – به اندازه کافی برای پوشش همه گل کلم

 • نمک – برای اضافه کردن به آب گرم

 • آب سرد – برای شستن نهایی قبل استفاده در آشپزی

 • چاقوی تیز

 • صافی یا الک

برش و تمیز کردن گل کلم

برگ ها را از پایین گل کلم جدا کنید، ساقه بلند را با یک چاقوی تیز ببرید. اگر متوجه شدید که گل ها برای کاری که می خواهید انجام دهید بسیار بزرگ هستند، آنها را با دست یا چاقو به قطعات کوچک‌تر و مناسب برای غذایی که می خواهید درست کنید، برش دهید.

تمیزکردن گل کلم

شستن گل کلم قبل از طبخ

آب داغ را در یک قابلمه بریزید(توجه داشته باشید که آب جوش نباشد) سپس کمی نمک اضافه کنید و همه گل کلم را به آب داغ اضافه کنید و سپس اجاق گاز را خاموش کنید.

در قابلمه را بپوشانید و حدود ۵ تا ۸ دقیقه بگذارید تا بماند. ممکن است کثیفی و حشرات کوچکی را ببینید که در آب شناور هستند(اگر وجود داشته باشد).

گل کلم را با استفاده از یک قاشق شکافدار از آب داغ بردارید یا می توانید آب داغ را خالی کنید و گل کلم ها را در یک صافی بریزید تا آب به خوبی خالی شود.

گل ها را بر روی یک حوله ضخیم بگذارید تا خشک شوند. شما تفاوت رنگ گل کلم را خواهید دید که پاک تر و سفیدتر می شود. حالا گل کلم آماده طبخ است.

نکته شستن گل کلم:

حتی در صورتی که هیچ گونه آلودگی و کثیفی به ظاهر دیده نشود، گل کلم را به خوبی در آب سرد بشویید.

منبع: نمناکانتهای پیام/منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

 • ×