جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 23
کرم ضد لک خیلی قوی
» سلامت » استفاده از سم عنکبوت در تولید داروی اختلال نعوظ – داغ ترین ها
سلامت

استفاده از سم عنکبوت در تولید داروی اختلال نعوظ – داغ ترین ها

مهر ۵, ۱۴۰۲ 11۰47


کشف جدید و عجیب محققان برای درمان اختلال نعوذ، باعث امیدواری بسیاری از افرادی شده که از این مشکل رنج می‌برند.

عنکبوت‌های سرگردان برزیلی، یکی از سمی‌ترین عنکبوت‌ها هستند و نیش آن‌ها می‌تواند باعث افزایش فشار خون، گرفتگی شدید عضلات و حتی تشنج شود. یکی دیگر از عوارض جانبی نیش این عنکبوت، «نعوظ طولانی و دردناک» بوده که می‌تواند منجر به نکروز دستگاه تناسلی شود.

با این حال، محققان بر این باورند که می‌توانند یک مولکول موجود در سم این عنکبوت را حذف کرده و از آن برای درمان اختلال نعوظ میلیون‌ها نفر در جهان استفاده کنند. آزمایش‌هایی که تاکنون انجام شده، نشان داده که مصرف این دارو توسط انسان بی‌خطر است.

ماریا النا دی لیما، استاد زیست پزشکی، در بیانیه‌ای گفته است: «ما این مولکول را سنتز و آزمایش‌های حیوانی را آغاز کرده‌ایم تا بررسی کنیم که آیا تأثیر مشابهی خواهد داشت یا خیر. پس از تکمیل بررسی‌ها، شاهد ایجاد نعوظ در حیوانات مورد آزمایش بوده‌ایم. مطالعه سم عنکبوت آغاز شده و به تولید داروی نهایی نزدیک هستیم.»

قرار است که فاز دوم کارآزمایی بالینی، روی مردان مبتلا به ناتوانی جنسی آغاز شود.

پائولو لاکاتیوا، مدیر اجرایی آزمایش، گفته است: «ممکن است اولین باری باشد که کشفی در یک دانشگاه در برزیل منجر به ساخت دارویی شده که در کل جهان قابل استفاده باشد. ما بر این باوریم که این مورد موفق می‌تواند کل اکوسیستم نوآوری دارویی در برزیل را تغییر دهد.»منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

زیبا رهنما

زیبا رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×