دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 15
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس – داغ ترین ها
سبک زندگی

بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس – داغ ترین ها

اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ 3۰14


اغلب افراد مایلند به هر شیوه‌ای از شر موهای زائد صورت خود خلاص شوند. اگر نمی‌خواهید از درمان‌های لیزری گران‌قیمت استفاده کنید، تقریباً تنها گزینه باقیمانده اپیلاسیون است. اما آیا وکس صورت برای پوست مفید است؟

اپیلاسیون موثرترین، کم‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین راه برای از بین بردن موهای زائد دست‌، پا و سایر قسمت‌های بدن است. اپیلاسیون همچنین به این خاطر قابل توجه است که یک لایه از پوست را برمی‌دارد.

تفاوت زیادی بین اپیلاسیون صورت و اپیلاسیون سایر نقاط بدن وجود دارد. اگر هنگام استفاده از موم روی صورت حتی یک اشتباه کوچک مرتکب شوید ممکن است جای لکه‌ آن برای همیشه روی صورتتان بماند.

عوارض جانبی احتمالی اپیلاسیون صورت

از آنجایی که پوست صورت حساس است، اپیلاسیون آن می‌تواند با  عوارض جانبی زیر همراه شود:

  • اپیلاسیون صورت با وکس یکی از دردناک‌ترین کارها برای خانم‌هاست. بعد از اپیلاسیون استفاده از کرم‌های مختلف می‌تواند اثرات متفاوتی روی پوست داشته باشد. همچنین، اپیلاسیون مداوم صورت پوست را نازک کرده و لکه‌های خونی را روی پوست صورت آشکار می‌کند.
  • افرادی که پوست چرب دارند باید هنگام اپیلاسیون صورت خود بسیار مراقب باشند زیرا در بدترین حالت ممکن است دچار جوش، آکنه و بثورات پوستی شوند.
  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید بلافاصله پس از اپیلاسیون می‌تواند باعث تیره‌شدن رنگ پوست شود. بنابراین لازم است حداقل تا ۲۴ ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
  • حتماً قبل از اپیلاسیون صورت، برای تست آلرژی، وکس را روی آرنجتان امتحان کنید.
  • از قرار دادن لایه ضخیمی از موم روی صورت خودداری کنید زیرا می‌تواند باعث سوختگی، لک و جراحت شود.
بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس

رشد و تراکم مو

اگر رشد موهای صورتتان زیاد است اپیلاسیون بهترین گزینه برای شماست. بند زدن کل صورت می‌تواند باعث ناراحتی قابل توجه، درد، قرمزی روی پوست و بریدگی آن شود. همچنین برداشتن مو از صورت به کمک نخ ممکن است به‌اندازه وکس موثر نباشد. اما مطمئن شوید که وکس خیلی داغ نباشد.

بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس

نوع پوستتان را بشناسید

قبل از اپیلاسیون باید نوع پوستتان را بشناسید. اگر پوست حساسی دارید بهتر است ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید. مومی که روی پوست گذاشته می‌شود داغ است و می‌تواند در قسمت‌های مختلف بدن احساس متفاوتی داشته باشد. وقتی روی صورت استفاده می‌شود ممکن است دمای بیشتری را احساس کنید زیرا پوست این قسمت از بدن حساس‌تر است.

اگر پوستتان مستعد جوش است بهتر است برای پنهان کردن موهای صورت به جای اپیلاسیون، از تیغ یا پودر دکلره استفاده کنید.

بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس

وکس مناسب را انتخاب کنید

وکسی که روی صورت استفاده می‌شود با سایر وکس‌ها متفاوت است. از آنجایی که پوست صورت حساسیت بیشتری دارد، موم صورت نسبت به موم اپیلاسیون بدن لطیف‌تر است. همچنین بهتر است حاوی آلوئه‌ورا و عسل باشد تا آسیب به پوست به حداقل برسد.

علاوه بر این وکس باید به‌گونه‌ای باشد که اثر طولانی مدتی در رفع موهای زائد داشته باشد. در این صورت نیازی نخواهد بود که در فواصل زمانی کم اپیلاسیون صورت انجام دهید.

بایدها و نبایدهای اپیلاسیون صورت با وکس

شیوه صحیح اپیلاسیون مهم است

بسیاری از افراد با وجود اینکه شیوه درست اپیلاسیون را نمی‌دانند ترجیح می‌دهند در خانه این کار را انجام دهند.

پیش از اپیلاسیون روی صورت مطمئن شوید که نحوه این کار را به خوبی می‌دانید. گذاشتن موم داغ روی پوست، اعمال آن در جهت نادرست و کشیدن نوار موم از روی صورت در جهت نادرست می‌تواند باعث بروز زخم مادام‌العمر روی صورتتان شود. درنتیجه اگر مطمئن نیستید این کار را به یک متخصص بسپارید.منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×