شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 01
کرم ضد لک خیلی قوی
» سلامت » لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید – داغ ترین ها
سلامت

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید – داغ ترین ها

شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ 11۰47۱۳۲۰۸۶۱
محتوای حمایت‌شده

لیفت شقیقه با جراحی، یکی از رایج ترین روش های جوانسازی پوست است. در ادامه این روش را به طور کامل و دقیق برای شما توضیح می دهیم.
عمل لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه با جراحی، روشی است که به دنبال افتادگی شقیقه و گیجگاه توسط پزشکان متخصص پیشنهاد می شود. این روش جراحی که در چند سال اخیر بسیار مرسوم شده، به عنوان لیفتینگ پیشانی نیز شناخته می شود. به این سبب که می تواند پیشانی را کشیده، چین و چروک‎های آن را کاهش داده و در عین حال ابروها را بالا ببرد. با این حال نظر متخصصان این است که لیفتینگ پیشانی و لیفتینگ شقیقه را دو عنصر جداگانه در نظر بگیرند. در این مقاله به بررسی صفر تا صد لیفت شقیقه به وسیله جراحی پرداخته و آن را بررسی کرده ایم. همچنین خطرات احتمالی و عوارض این جراحی را برای شما ذکر کرده ایم.

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پریا روانفرد

برای اطلاع از هزیته لیفت شقیقه با جراحی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۶۰۱۹۶۷

۰۹۱۰۲۳۳۱۵۵۹

پیش از آن که به بررسی روش لیفت شقیقه بپردازیم، ابتدا می خواهیم آن را برای شما تعریف کنیم. با گذشت زمان و نزدیک شدن به دوره میانسالی، چین و چروک بر روی صورت ظاهر شده و به مرور پوست صورت شل می‎شود. خوشبختانه در سال‎های گذشته، روش های کم تهاجم و آسانی برای مبارزه با عوارض ناشی از پیری صورت ابداع شده است. یکی از آسان ترین روش ها، جراحی و لیفت شقیقه است. لیفت شقیقه به شما این امکان را می‌دهد که ظاهری جوان‌ را بدون ایجاد تغییرات قابل توجه در صورت خود بازیابی کنید. 

جراحی لیفت شقیقه، شامل بالا بردن پوست شقیقه و ابروها به موقعیت مورد نظر بیمار یا پزشک است. برای این کار باید رباط ها و ماهیچه هایی که ابروها را در موقعیت خود نگه می دارند، به مقدار مشخصی کشیده شوند. دسترسی پزشک به ماهیچه ها و عضلات، از طریق ۵ برش کوچک ۱.۵ سانتی متری در پوست سر انجام می شود. از طریق این برش‎ها، دوربین کوچکی به نام اندوسکوپ به رباط های معلق ابرو و عضلات نگهدارنده آن دسترسی پیدا می کند.

چه کسانی باید برای لیفت شقیقه با جراحی اقدام کنند؟

متقاضیان ایده آل برای لیفت شقیقه با جراحی، کسانی هستند که اطراف چشم آن‎ها دارای چین و چروک یا شیارهای مشخص است و ابروهای آن‎ها افتاده و پایین تر از حد نرمال است. بسیاری از بیمارانی که این مشکل را دارند با درخواست بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به مطب متخصصان زیبایی مراجعه می کنند. پزشک با بررسی وضعیت پوستی بیمار، روش درمانی مناسب را تشخیص می دهد. در شرایط پوستی حاد بیمار، اکثر پزشکان بر این باورند که بلفاروپلاستی مشکلات افتادگی ابرو و شقیقه را به صورت قطعی حل نمی کند. بنابراین لازم است برای رسیدن به نتیجه مطلوب، از روش جراحی شقیقه استفاده شود.

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

بررسی مراحل برنامه ریزی برای جراحی لیفت شقیقه

اگر قصد انجام لیفت شقیقه با جراحی را دارید، ابتدا باید برای دریافت مشاوره حضوری به پزشک انتخابی خود مراجعه کنید. به طور کلی در اولین جلسه مشاوره، پوست صورت و ساختارهای استخوانی زیرین بررسی شده و احتمالات جراحی مورد بحث قرار می گیرد. وضعیت سلامتی شما، از جمله مشکلاتی که ممکن است جراحی را پیچیده کند، مانند فشار خون بالا، یا مشکلات انعقادی خون بررسی می شوند. مهم است که هنگام تعیین وقت جراحی، پزشک را در مورد عادت سیگار کشیدن خود آگاه کنید. اگر تصمیم به انجام لیفت شقیقه دارید، پزشک موظف است تکنیک ها و نوع بیهوشی مورد استفاده، محل انجام جراحی و خطرات آن را برای شما توضیح دهد.

دستورالعمل‌های خاصی در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی لیفت شقیقه وجود دارد که پزشک پیش از جراحی آن‎ها را تجویز می کند. از جمله این دستورالعمل‌ها، می توان به ارائه رژیم غذایی، مصرف مایعات و همچنین مصرف یا قطع داروها و ویتامین‌ها اشاره کرد. ترک سیگار حداقل چهار هفته قبل از جراحی ضروری است. همچنین پیش از عمل لازم مطمئن شوید که یکی از اعضای خانواده یا همراهان می توانند شما را در زمان ترخیص به خانه ببرند. رعایت دقیق این توصیه ها باعث می شود که جراحی در شرایط بهتری انجام شود.

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

شرایط انجام عمل لیفت شقیقه با جراحی

به طور معمول جراحی لیفت شقیقه در اتاق عمل، کلینیک یا بیمارستان انجام می شود. در بسیاری از موارد اولین شب بعد از جراحی در کلینیک بستری شده و روز بعد مرخص می‌شوید. لیفت شقیقه معمولا با بیهوشی عمومی انجام شده و بیمار در طول عمل در خواب باقی می ماند. این جراحی معمولا چندین ساعت طول می کشد، زیرا فرآیند آن مرحله به مرحله و طولانی است. رعایت اندازه دقیق برش‎ها و مراحل جراحی بسته به تکنیک انتخاب شده بسیار متفاوت خواهد بود. تکنیک‎های متعددی وجود دارند که پزشک بر اساس نیازها و ویژگی های هر بیمار آن‎ها را انتخاب می کند.  

معمولا بعد از جراحی، ناراحتی  و درد خفیفی در ناحیه برش خورده وجود خواهد داشت. در صورت بروز درد، می توانید از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. یکی از رایج ترین عوارض لیفت شقیقه، بی حس شدن نواحی خاصی از پوست است. این احساس در عرض چند روز یا چند هفته به طور کامل از بین می‎رود. برای کاهش تورم باید چند روز پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارید. ظاهر متورم و کبودی در روزهای اول طبیعی است، اما با مراقبت بیش‎تر در عرض چند هفته به ظاهر قبلی خود باز خواهید گشت. بیش‎تر بخیه‎ها در هفته اول و همه آن‎ها قبل از هفته دوم بعد از جراحی برداشته می‎شوند.

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

اکثر بیمارانی که تحت عمل جراحی لیفت شقیقه قرار می گیرند در عرض ۲ روز خوب می‎شوند. بهتر است حداقل به مدت ۲ هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید. همچنین توصیه می‎کنیم برای چند هفته از حمام بخار یا سونا خودداری کرده و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید. مهم‎تر از همه شما باید به بدن خود اجازه دهید تا انرژی از دست رفته به واسطه عمل جراحی را بازیابی کند.

نتایج لیفت شقیقه با استفاده از جراحی

نتایج اولیه لیفت شقیقه با جراحی، بسیار رضایت بخش هستند و نتایج ثانویه به مرور زمان ظاهر می شوند. در برخی موارد ممکن است پس از کاهش تورم و کبودی، موهای اطراف شقیقه ها حالتی خشک و غیر قابل انعطاف پیدا کنند. این امر طبیعی است و با گذشت یک الی دو ماه از جراحی به طور کامل برطرف می شود. زخم های حاصل از لیفت شقیقه در پشت موها و پشت گوش‎های شما پنهان می شوند. در هر صورت، آن‎ها به مرور زمان کاهش یافته و نامحسوس می شوند. در نهایت لیفت شقیقه نه تنها باعث جوانسازی چشمگیر پوست می‎شود، بلکه نتیجه ای طبیعی و طولانی مدت نیز به ارمغان می آورد.

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پریا روانفرد

تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی دکتر روانفر با بهره گیری از کادری حرفه ایی و سابقه بیش از یک دهه فعالیت از زمینه زیبایی و استفاده از بروزترین تکنولوژی‌های جراحی من جمله دستگاه لیپوویزر، اولترازد، لیپوپال و روش‌های اندوسکوپیک جراحی صورت و سابقه بیش از هزار جراحی موفق زیبایی و با استفاده از تیم تماما خانم خدمتگزار شما جهت جراحی زیبایی هستند

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۶۰۱۹۶۷

۰۹۱۰۲۳۳۱۵۵۹

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

@Dr.pariaravanfar.md

لیفت شقیقه با جراحی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

خیابان شریعتی، بالاتر از متروصدر، ساختمان رسا، نبش کوچه هدایت پلاک ١٧٣٠، طبقه اول، واحد ٢

 

 

 

 

 

 منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×