پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 29
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » ۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند – داغ ترین ها
سبک زندگی

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند – داغ ترین ها

شهریور ۳۰, ۱۴۰۲ 12۰45


ظاهر ما برایمان مهم است و بر احساس و دیدگاه ما از خودمان تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، طبق یک نظرسنجی، ۵۰٪ از مردم بر این باورند که ظاهر آنها تعیین کننده هویت آنهاست. به همین دلیل بسیار مهم است که به چیزهای کوچکی که ظاهرتان را به هم می‌ریزند و باعث می‌شوند احساس کنید خودتان نیستید توجه کنید.

۱. به قد شلوارتان توجه نمی‌کنید

۱۰ نکته جزئی در ظاهر که سن واقعی مان را لو می دهند

شلوارهای گشاد و دم‌پا گشاد در حال حاضر بسیار محبوب هستند، اما حتی اگر تصمیم گرفته‌اید به پوشیدن شلوار جین تنگ کلاسیک خود پایبند باشید، بلندیِ شلوار چیزی است که باید به آن توجه کنید.

قبل از خرید شلوار جین جدید، باید استایل خود را در نظر بگیرید. اگر از آن دسته دخترهایی هستید که عاشق پوشیدن کفش های پاشنه بلند هستند، مطمئن شوید که شلوارتان لبه دار باشد تا درست بالای زمین متوقف شود. اگر کفش های کتانی را ترجیح می‌دهید، شلوار جین شما باید همیشه با خط کفش هماهنگ باشد.

پایین شلوار نه باید آنقدر بلند باشد که روی زمین کشیده شود و نه آنقدر کوتاه که قسمتی از پا مشخص باشد.

۲. رنگ کرم پودر با رنگ گردنتان مطابقت ندارد

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

هنگام خرید کرم پودر، همیشه باید آن را در چندین مکان از جمله در امتداد فک، مرکز صورت، گردن و سینه خود امتحان کنید. هنگام استفاده نیز کرم پودر را باید تا زیر استخوان فک و گردن اعمال کنید.

۳. پوشیدن لباس با طرح های غول پیکر

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

طرح های غول پیکر، بزرگ و پررنگ، شما را بزرگتر از آنچه هستید نشان می‌دهند. اگر در استفاده از لباس‌های طرح دار شک دارید، فقط یک تکه را طرح دار انتخاب کنید و بقیه را کلاسیک و خنثی نگه دارید.

۴. طوری لباس می‌پوشید که نمایانگر شما نیست

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

نحوه لباس پوشیدن ما بسیار بیشتر از انتخاب لباس و رنگ است: لباس‌ها بر احساس ما نسبت به خود و نحوه بیان شخصیتمان تأثیر می‌گذارند. این موضوع به خوبی توضیح می‌دهد که چرا وقتی چیزی را می‌پوشیم که معمولا آن را انتخاب نمی‌کنیم، تا این‌ حد احساس ناراحتی می‌کنیم.

یک لباس ممکن است در تن دوستتان فوق العاده به نظر برسد اما همان لباس ممکن است باعث شود شما احساس خوب و راحتی نداشته باشید. بازی با رنگ‌ها، الگوها و طول‌ها، در حالی که استایل خود را حفظ می‌کنید، می‌تواند زمانی که می‌خواهید چیز متفاوتی را امتحان کنید راه خوبی باشد.

۵. عدم پذیرش فرم بدن

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

با انواع فرم بدن زنان و لباس مناسب برای هر یک آشنا شوید

یکی از مهمترین جنبه های پیدا کردن لباس مناسب این است که فرم بدن خود را در نظر بگیرید. لباس مناسب باید فرم بدن شما را برجسته کرده و بر بهترین ویژگی‌های فیزیکی تان تأکید کند. فرم بدن شما تعیین می‌کند که کدام لباس به شما می‌آید و کدام لباس نه.

۶. لباس نامتناسب با سن

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

لباسی که به ما می‌آید با گذشت زمان تغییر می‌کند، اما این بدان معنا نیست که با افزایش سن نمی‌توانید زیبا به نظر برسید. اگر واقعا مطمئن نیستید که چه چیزی برایتان مناسب است، باید کلاسیک لباس بپوشید، زیرا با گذشت زمان بهتر به نظر می‌رسد.

بهتر است بی‌خیال بعضی لباس‌هایی که در دوران بیست سالگی می‌پوشیدید بشوید و کمد لباستان را ارتقا دهید.

۷. پوشیدن رنگ های نامناسب

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

پوشیدن رنگ های نامناسب یک اشتباه رایج مد است. رنگ زرد روشن یا سرخابی که می‌بینید به دوستانتان می‌آید ممکن است برای شما مناسب نباشد. رنگ‌های مختلف را امتحان کنید و از آنهایی استفاده کنید که برای شما بهترین هستند.

۸. انتخاب عینک اشتباه برای فرم صورت

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

ترندهای عینک سال ۲۰۲۳ و آرایش پیشنهادی متناسب با آنها

درست مانند فرم بدن، فرم صورت نیز نکته مهمی است که هنگام خرید عینک طبی یا عینک آفتابی باید به آن توجه کنید. قاب عینک یکی از مواردی است که نشان می‌دهد شما که هستید و استایل و شخصیتتان چگونه است.

همیشه می‌توانید عینک مناسبی برای خود پیدا کنید. فقط به خودتان خوب نگاه کنید، با اشکال رایج صورت مانند مربع، بیضی یا قلبی‌شکل آشنا شوید و بدانید که هنگام خرید عینک بعدی خود باید به دنبال چه چیزی باشید.

۹. پوشیدن سوتین با سایز اشتباه

۹ اشتباه در لباس پوشیدن که ظاهرتان را خراب می‌کند

تاریخچه لباس زیر؛ سیر تحولی سوتین

قبل از خرید سوتین مطمئن شوید که اندازه آن برای شما مناسب است. اگر هنگامی که سگک آن را می‌بندید بالا می‌رود، شکافی در جلو باقی می‌ماند یا زیادی سفت به نظر می‌رسد، بهتر است آن را دوباره در قفسه بگذارید. اندازه های مختلف را امتحان کنید یا از فروشنده بخواهید در انتخاب سوتین با سایز مناسب به شما کمک کند.منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×