جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 23
کرم ضد لک خیلی قوی
» سبک زندگی » آشپزی و شیرینی پزی » مقایسه انواع پاستا • جزیره . – جزیره
آشپزی و شیرینی پزی

مقایسه انواع پاستا • جزیره . – جزیره

دی ۱۲, ۱۴۰۲ 4۰12


مطالب آموزش آشپزی تصویری جزیره . در دنیا نزدیک به هفتصد مدل پاستا وجود دارد که اسم‌های متفاوتی دارند. هر کدام از پاستاها یک فرمی دارند و متناسب با فرم آن‌ها اسمی دارند.

خرید مواد لازم از جزیره

انواع پاستا

۱.اسپاگتی
اولین نوع پاستا و البته کلاسیک‌ترین آن‌ها اسپاگتی است که در اسپانیایی به معنی رشته است. این نوع پاستا محبوب‌ترین نوع پاستا است.
۲. فتوچینی
دومین نوع پاستا پاستا فتوچینی است که در ایران به نام آشیانه‌ای هم شناخته می‌شود. در زبان ایتالیایی به معنی ربان‌های کوچک است. وقتی این پاستا پهن‌تر شود اسم ان هم عوض می‌شود.

طرز تهیه پاستا مرغ با سبزیجات و سس گوجه‌فرنگی

۳. پاستا گرامنیا.
گرامنیا به معنی علف‌های تازه روییده شده است. بخاطر اینکه شبیه علف‌ها مقداری پیچ و تاب دارد.
۴. لزانیا.
لازنیا هم شکلی از پاستا است که به شکل لایه لایه با گوشت و پنیر پخته می‌شود. لازانیا به معنای قابلمه است بخاطر اینکه باید در ظرف‌های بزرگ پخته شود.
۵. ورمچیلی.
ورمچیل هم یک نوع پاستا است که ایرانی‌ها معمولا برای طبخ شوپ از آن استفاده می‌کنند. ورمیچل در زبان ایتالیایی به معنی کرم‌های کوچک است.
۶. فارفاله.
این نوع پاستا هم خیلی پرطرفدار است و در زبان ایتالیایی به معنی پروانه است. در ایران هم به مدل پروانه‌ای شناخته می‌شود.
۷. پنه.
این مدل پاستا یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدار ترین پاستاهاست. معنی پنه در زبان ایتالیایی قلم است. بخاطر فرم آن که قسمت سری آن شبیه قلم است.
۸. کنکیلییه.
به این پاستا در زبان انگلیسی شلز هم گفته می‌شود. این پاستا به خاطر فرم کاسه‌ای آن سس را در درون خود نگه می‌دارد. معنی کنکیلییه گوش ماهی است.
۹. زیتی.
این پاستا خیلی شبیه پاستا ریگاتونی است ولی قطر استوانه‌های این پاستا خیلی کمتر از پاستا ریگاتونی است. این پاستا به معنی عروس است.
۱۰. فوزیلی.
نام این پاستا از فسیل رفته شده است و بخاطر شکل پیچ مانند آن به این نام شناخته شده است. البته این پاستا با نام پاستا مته‌ای هم شناخته می‌شود.
۱۱. مکرونی.
آخرین فرم پاستا مکرونی است که اشتباه در ایران به انواع پاستا ماکارونی گفته می‌شود.

جزیره . بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای جزیره در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای جزیره، به طور مستقیم از جزیره کسب درآمد می‌کنند.

جزیره به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به جزیره . بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی جزیره .منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم رضوی

مریم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×